M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Volvo od 2019 tylko elektryczny lub hybrydowy

( red. ) | 6 lipca 2017, 06:00

Przejęty w 2010 r. przez chiński kapitał producent samochodów będzie pierwszym na świecie oferującym pod koniec bieżącej dekady wyłącznie pojazdy o napędzie elektrycznym bądź hybrydowym.

Powyższą deklaracją Volvo chce zaakcentować gotowość podjęcia konkurencyjnej rywalizacji przede wszystkim z Teslą, która w tym tygodniu wprowadziła w cenie ok. 35 tys. dolarów swój elektryczny, rodzinny samochód Model 3, na ogół ciepło przyjęty przez branżowych analityków. Hakan Samuelsson, president and chief executive Volvo Cars, zadeklarował, że w roku 2025 jego firma chce sprzedać już około miliona samochodów wyposażonych w napęd elektryczny lub hybrydowy. Zapowiedział, że w latach 2019-2025 zostanie wprowadzonych co najmniej pięć modeli aut o takim napędzie - dwa spośród nich będą dziełem inżynierów samodzielnego unitu o nazwie Polestar, a trzy pozostałe powstaną w Volvo Cars.

Analitycy w tym miejscu przypominają, że dotychczasowa strategia marketingowa nowego właściciela - chińskiego konsorcjum Geely Holding Group - zdaje się przynosić zadowalające rezultaty. Momentem przełomowym okazało się wybudowanie przez GHG swojej pierwszej fabryki i montowni na terenie Stanów Zjednoczonych, co istotnie zredukowało koszty logistyczne operacji na tamtejszym - bardzo istotnym - rynku motoryzacyjnym.

W ub.r. Volvo Cars raportowało wzrost zysku netto o 67 proc. do pułapu 880 mln dol. Sprzedaż egzemplarzowa w 2016 r. wzrosła o 6 proc. do poziomu 534 332 nabytych przez klientów aut.

(WSJ)

 

 

 

Czytaj więcej na temat: , ,