M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Adrien Brody twarzą marki Fiat 500

( red. ) | 7 lipca 2017, 06:00

Włoska producent aut specjalną kampanią świętuje 60. rocznicę swego kultowego modelu.

Firma motoryzacyjna Fiat Chrysler Automobiles (FCA) postanowiła uświetnić 60. rocznicę produkcji swojego popularnego modelu Fiat 500. Z tej okazji powstała reklama pt. "See you in the future", w której wystąpił znany aktor Adrien Brody. Reżyserem filmu jest Ago Panini, producentem Movie Magic, a w główną żeńską rolę wciela się Anna Manuelli.

Akcja filmu osadzona jest w Mediolanie lat 60. XX w., miasta będącego symbolem włoskiego stylu i wzornictwa i przywoływanego przez wiele elementów pojawiających się w trakcie czołówki. Stroje ludzi przechadzających się wokół Duomo są natychmiastowo rozpoznawalne, charakterystyczne dla tamtych czasów, tak samo jak przedmioty, za którymi podąża kamera w mieszkaniu głównego bohatera: to charakterystyczne detale przenoszące widza do czasów „Dolce Vita". Jednym z nich jest gramofon, z którego płynie słynna piosenka „Come prima", śpiewana przez Maria Lanza, przy dźwiękach której Adrien Brody zapada w drzemkę. Po zaciemnieniu obrazu widzimy bohatera, który wychodzi z domu i przechodzi obok swojego ówczesnego Fiata 500, patrząc na niego z wyjątkową czułością. Po przekroczeniu bramy czuje się zdezorientowany, ponieważ lata 60. ustąpiły miejsca współczesnym czasom.

W YouTube zamieszczono pełną 4-minutową wersję tej reklamy. Z okazji tej rocznicy włoski producent zaprojektował i wyprodukował specjalną "rocznicową" wersję Fiat 500 Anniversario.