M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Z Havas UK odchodzi pięciu senior media executive'ów

( red. ) | 7 lipca 2017, 06:00

Brytyjski oddział traci pięć istotnych talentów.

Havas UK straciło pięcioro doświadczonych senior media executive'ów. Z powodu poważnej straty oddział agencji przeżywa niemałą rewolucję.
Jak się okazuje, to prawdopodobnie nie koniec zmian. Mówi się też o tych, którzy mają zdecydować się na odejście w najbliższym czasie. Są to Darren Poynton, group chief financial officer, i Mark Connolly, managing director of investment and solutions. Oboje przybyli do Havasa w 2015 r.
Yvonne O'Brien, wiceprezes i dyrektor ds. danych, która przybyła do firmy w 2015 r., a także Darren Minshall, główny specjalista ds. talentów, którzy dołączyli do firmy w ubiegłym roku, również planują odejście z firmy.
Trudno ustalić jedną przyczynę tych ruchów. Niektórzy mówią, że ma to związek z zamieszaniem komunikacyjnym i zdublowaniem ról po połączeniu oddziałów kreatywnych i medialnych w nowym biurze Havas Village na terenie londyńskiego King's Cross. Podobno odejścia nie wiążą się jednak z potrzebą obniżenia kosztów. 

Exodus został ogłoszony w momencie, kiedy Vivendi, na czele którego stoi Vincent Bolloré, zakończył w poniedziałek warte 2,3 mld euro przejęcie 59 proc. udziałów w Havasie. Havas UK poinformował z kolei o wzroście przychodów w Wielkiej Brytanii o 0,5 proc. w pierwszym kwartale 2017 r.

(Campaign)