M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

GE, Canon i Merck na celowniku UE

( red. ) | 7 lipca 2017, 06:00

Komisarz Margrethe Vestager ogłosiła 6 czerwca, że General Electric, Canon i Merck są podejrzewane o złamanie prawa UE w zakresie konkurencji.

Chodzi o zatajenie istotnych informacji, które mogły wpłynąć na decyzje Komisji Europejskiej w postępowaniach dotyczących fuzji i przejęć. KE podejrzewa, że została wprowadzona w błąd przez General Electric, gdy koncern występował o zgodę na wartą 1,65 mld dol. transakcję połączenia z LM Wind Power. Niemiecki Merck podejrzewany jest o to samo w odniesieniu do przejęcia za 17 mld dol. amerykańskiego dostawcy sprzętu laboratoryjnego Sigma-Aldrich. Japoński Canon zapewne złamał unijne prawo, nie rejestrując należycie wartej 5,9 mld dol. transakcji przejęcia jednej ze spółek Toshiby produkującej sprzęt medyczny.

Unijne pozwolenia na wszystkie trzy transakcje pozostają ważne, ale jeśli w toku postępowania wyjaśniającego okaże się, że firmy faktycznie przekazały nieprawdziwe lub mylące informacje, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 1 proc. globalnych przychodów. W przypadku Canona, jeśli potwierdzi się, że firma przystąpiła do transakcji, zanim otrzymała pozwolenie, grzywna może wynieść nawet 10 proc. przychodów.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,