M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Fanta z krótkometrażowym musicalem młodzieżowym

Katarzyna Woźniak | 14 lipca 2017, 06:00

Marka napoju z portfolio Coca-Coli rusza z niestandardowym działaniem z myślą o młodych konsumentach.

Marka napoju gazowanego Fanta z portfolio Coca-Coli rozpoczęła niestandardowe działanie promocyjne dla swojej marki. Akcja ma reklamować nowe warianty smakowe napoju: Shokata i Malinna. W produkcji występują ambasadorzy marki: Julia Wieniawa, Stuart Kluz-Burton (Stuu), Marcin Dubiel, Adam Zdrójkowski, Sylwia Przybysz, Sylwia Lipka, Jeremi Sikorski oraz Artur Sikorski. Twórcy w produkcji są zarówno piosenkarzami, tancerzami, jak i aktorami, a ponadto sami jako dział marketingu marki mieli wpływ na jej finalny efekt.

Marka wykorzystuje w produkcji koncept musicalu, który ma łączyć to, co młodym ludziom najbliższe: taniec, muzykę i dobrą zabawę. Musical nawiązuje do całorocznej strategii, w której nowi ambasadorzy marki przejęli we władanie dział marketingu. Angażują się w jego działanie oraz zachęcają do współtworzenia kampanii przez swoich fanów. Młodzi tym razem wprowadzają swoich starszych kolegów z działu w swój młodzieżowy świat opisany obrazem i muzyką.
Musical ma otwarte zakończenie, i to oglądający może zdecydować, za którym smakiem podąży. Ambasadorzy poszczególnych wariantów zachęcają do włączenia się właśnie w ich rytm - jedni w bałkański (Shokata), inni - w elektronicznych rytmach Malinny.
Wokalistami w utworze są muzyczne gwiazdy marki: Julia, Sylwia, Jeremi i Artur, które opowiadają słowami piosenki o owocowym świecie marki, powiększającej swoją rodzinę produktów o dwa nowe warianty smakowe. Wkład w powstanie utworu mieli odbiorcy, którzy współtworzyli tekst w konkursach na kanałach marki. Na każdym etapie komunikacji konsumenci Fanta mogli współdecydować o kształcie projektu.

Strategię oraz koncepcję kreatywną kampanii przygotował dom mediowy MediaCom. Za produkcję musicalu odpowiedzialny jest dom produkcyjny Makata. Za działania promocyjne i obsługę social media - LiquidThread.

Czytaj więcej na temat: , ,