M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Krzysztof Stopa CFO Grupy Onet-Ringier Axel Springer Polska

Piotr Machul | 14 lipca 2017, 06:00

Dołączy do zarządu firmy.

W połowie października br. stanowisko CFO Grupy Onet-Ringier Axel Springer Polska obejmuje Krzysztof Stopa. Zastąpi w tej roli Grzegorza Kanię, który rozstaje się z firmą. Krzysztof Stopa wejdzie w skład zarządu grupy. Dołączy do Edyty Sadowskiej (CEO Ringier Axel Springer Polska), Marcina Boroszki (CEO Media Impact Polska), Aleksandra Kuteli (CEO Onet SA), Jovana Protica (COO Grupa Onet-RAS Polska) i Marka Dekana (CEO Grupy Onet-RAS Polska). 

Od 2012 r. Krzysztof Stopa pracował jako CFO w IPG Mediabrands Poland, gdzie odpowiadał za działy finansowy, IT i HR oraz administrację. W ramach pełnionych obowiązków wspierał od strony finansowej wszystkie działania IPG Mediabrands. Wcześniej pełnił rolę dyrektora finansowego na Europę Północną i Środkową w Genzyme Polska, gdzie był odpowiedzialny za finanse i obsługę klienta. Zanim Stopa rozpoczął pracę w Genzyme, przez sześć lat pracował w Marsh, najpierw jako kontroler finansowy odpowiedzialny za obszar Polski i kraje bałtyckie, a następnie jako CFO Marsh na Europę Środkową i Wschodnią. Karierę zawodową rozpoczął w działach audytu i doradztwa finansowego w spółkach PwC w Polsce i w Londynie.

Grzegorz Kania pracował w Ringier Axel Springer Polska na stanowisku CFO od stycznia 2012 r. W 2014 r. wszedł w skład zarządu Grupy Onet-RAS Polska. Nie ujawnia nowych planów zawodowych.