M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kraków Live Festival 18 i 19 sierpnia

Paweł Piasecki | 9 sierpnia 2017, 06:00

Głównymi gwiazdami festiwalu organizowanego przez Fundację Alter Art są w br. alt-J, Ellie Goulding, Wiz Khalifa i Lana Del Rey.

Festiwal odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego - dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Pierwsza dwójka z headlinerów imprezy, alt-J i Ellie Goulding, wystąpi na głównej scenie w piątek 18 sierpnia, a Wiz Khalifa i Lana Del Rey będą gwiazdami sobotniego wieczoru (19 sierpnia). Inni zagraniczni wykonawcy to m.in. Travis Scott, Nick Murphy fka Chet Faker i Birdy. Polską scenę muzyczną na Kraków Live Festival będą reprezentować Pezet, Ten Typ Mes, Pablopavo, Piotr Zioła, Ralph Kaminski, Bovska i Holak. W ramach aktywności okołofestiwalowych organizatorzy przewidują kontynuację działań w przestrzeni miejskiej m.in. w klubach Prozak 2.0 i Pasaż, w których odbędą się oficjalne after-party.

Festiwal współorganizowany jest przez miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Jedną z korzyści z tej współpracy dla uczestników festiwalu będzie w br. bezpłatny lub zniżkowy wstęp w dniach 18-20 sierpnia do Muzeum Narodowego w Krakowie i jego oddziałów, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Mocak, oddziałów Muzeum Historii Miasta Krakowa oraz Ośrodka Dokumentacji Sztuki im. Tadeusza Kantora Cricoteka. 

Głównym sponsorem dwudniowego festiwalu (18-19 sierpnia br.) jest organizacja kartowa MasterCard, promująca przy okazji płatności bezgotówkowe. Partnerzy imprezy to m.in. Grupa Żywiec (Heinken, Desperados), CEDC (Żubówka, Torres), Nestle (Nescafe), Maspex (Tymbark) i Red Bull. Współpracę w zakresie transportu publiczności świadczy MyTaxi. Patronami medialnymi są Onet, Newsweek, cojestgrane24.pl, Radio Zet, Glamour, Elle, AMS, Empik, Aktivist i Cinema City.

Impreza organizowana jest pod nazwą Kraków Live Festival od 2015 r. Wróciła wtedy po rocznej przerwie - do 2013 r. znana była fanom muzyki jako Coke Live Music Festival, ale Coca-Coca wycofała się z jej dalszego sponsorowania. 

Alter Art jest także organizatorem dwóch innych wielkich festiwali muzycznych w Polsce: Orange Warsaw Festival (w br. odbył się w dniach 2-3 czerwca) oraz Open'er Festival w Gdyni (w br. 28 czerwca - 1 lipca). Podczas gali  European Festival Awards 2016 w holenderskim Groningen Alter Art otrzymał nagrodę dla festiwalowego promotora roku.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,