M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Stacje kablowe ratują wyniki 21st Century Fox

( red. ) | 11 sierpnia 2017, 06:00

Wzrost przychodów Fox News, FX i kanałów sportowych rekompensuje słabości działu produkcji filmowej i Fox Broadcasting.

W drugim kwartale br. (ostatnim kwartale bieżącego roku obrachunkowego) przychody 21st Century Fox wzrosły do 6,75 mld dol. z 6,65 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto spadł do 476 mln dol.

Wyższe opłaty wnoszone przez operatorów sieci kablowych za kanały Fox News, FX i sportowe zrekompensowały słabe wyniki Fox Broadcasting oraz działu produkcji filmowej. Dział sieci kablowych zanotował 10-procentowy wzrost wpływów od operatorów. O 6 proc. wzrosły przychody z reklam na rynku amerykańskim dzięki większej widowni Fox News i wzrostom cen w National Geographic. 

Fox Broadcasting, który od lat notuje spadki oglądalności, miał niższe wpływy z reklam, częściowo zrekompensowane przez wzrost opłat od dystrybutorów. Produkcja filmów przyniosła stratę operacyjną 22 mln dol., m.in. z powodu wyższych kosztów marketingowych wakacyjnych filmów, w tym "Wojna o planetę małp".

21st Century Fox przeprowadza obecnie operację zakupu reszty udziałów w brytyjskiej firmie telewizyjnej Sky PLC. Jeśli transakcja zostanie zatwierdzona przez brytyjskiego regulatora, firma Ruperta Murdocha będzie mieć pełną kontrolę nad Sky.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,