M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Netflix pozyskuje producentkę Shondę Rhimes

( red. ) | 16 sierpnia 2017, 06:00

Rhimes do tej pory związana była z siecią ABC.

Jako producentka była współtwórczynią wielu głośnych seriali, m.in. "Grey's Anatomy" i "Scandal". Jej produkcje przyniosły ABC łącznie 2 mld dol. przychodów ze sprzedaży licencji i reklam.

W ramach wieloletniego kontraktu na wyłączność Rhimes będzie pracować nad nowymi programami dla Netfliksa. Przeniesie swą firmę produkcyjną ShondaLand z należących do Walta Disneya ABC Studios do Netfliksa, choć pozostanie zaangażowana w programy ABC, które albo już są emitowane, albo są w trakcie kręcenia. 

Podpisanie umowy z Rhimes jest częścią nowej strategii Netfliksa, który chce zmniejszyć swoje uzależnienie od studiów z Hollywood. Jest to także kolejny epizod w batalii pomiędzy Disneyem a Netfliksem o dominację w branży rozrywkowej. Jak informowaliśmy w MMP24, Disney ogłosił, że nie przedłuży umowy o współpracy z Netfliksem, zamierza natomiast rozwijać własne serwisy streamingowe.

Netflix musi się także mierzyć z coraz większą konkurencją ze strony Amazona - firma ta poinformowała właśnie o podpisaniu umowy o współpracy z Robertem Kirkmanem, twórcą wielkiego hitu AMC "The Walking Dead".

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,