M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Producent butów Clarks oskarżany o seksizm

( red. ) | 16 sierpnia 2017, 06:00

Burzę wywołało nazwanie butów dla dziewczynek "Dolly Babe", podczas gdy buty dla chłopców noszą nazwę "Leader".

Buty dla dziewczynek mają na wkładce serduszka, natomiast buty dla chłopców futbolówki. Brytyjski producent obuwia wycofał model Dolly Babe ze swego sklepu internetowego po otrzymaniu uwag od klientów w sprawie nazwy. Zapowiedział też, że wycofa linię jako już nieprodukowaną ze wszystkich sklepów. Buty dla dziewczynek są jednak nadal dostępne w internecie, m.in. w sklepach Amazon and John Lewis; model Leader sprzedawany jest bez ograniczeń.

Wśród osób krytykujących producenta obuwia znalazła się m.in. premier Szkocji Nicola Sturgeon, która napisała na Twitterze, że taka sytuacja jest "niedopuszczalna" i "ledwo mieści się w głowie" w 2017 r. 

Zarzuty o seksizm spotkały już Clarks na początku sierpnia, gdy klientka umieściła post na Facebooku, opisując swoją wizytę w sklepie firmy w Londynie, gdzie kupowała buty dla siedmioletniej córki i pięcioletniego syna. Kobieta stwierdziła, że oferowane buty dla chłopców były znacznie solidniej wykonane i lepiej dostosowane do brytyjskich warunków pogodowych. Clarks poinformował, że w odpowiedzi na informacje od klientów zwiększa produkcję modeli unisex i promuje neutralne płciowo podejście w doborze asortymentu.

(BBC News)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,