M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wielka Brytania: wycofane reklamy filmu "Obcy: przymierze"

( red. ) | 17 sierpnia 2017, 06:00

Wycofanie dwóch cyfrowych reklam outdoor filmu "Obcy: przymierze" nakazał brytyjski regulator Advertising Standards Authority (ASA).

Reklamy horroru science fiction w reżyserii Ridleya Scotta zostały uznane za zbyt przerażające, by mogły być pokazywane szerokiej publiczności.

 W reklamach pojawiały się sceny z filmu wprowadzonego do brytyjskich kin przez Twentieth Century Fox w maju br. W jednej z nich widać, jak wykluwa się monstrum, którego usta gwałtownie otwierają się w stronę kamery. Do ASA wpłynęły trzy skargi od osób, które widziały reklamy wyświetlane na wielkich ekranach na stacjach metra w centrum Londynu.
 
Zarządzająca ekranami firma JCDecaux broniła się argumentem, że wykorzystane w reklamie outdoorowej sceny z filmu pojawiają się też w reklamach telewizyjnych. ASA podtrzymała jednak nakaz wycofania reklam. Film jest dozwolony od lat 15, więc jego dystrybutor powinien zadbać o to, by sceny użyte w reklamach wyświetlanych w miejscach ogólnie dostępnych mogły być oglądane także przez dzieci.
 
Załączony plik wideo to 30-sekundowy telewizyjny spot reklamujący film (zawiera jeden z kadrów wykorzystanych także w reklamie outdoorowej).
 
 
(Campaign)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,