M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nagie gwiazdy na okładce "Women’s Health"

Maciej Burlikowski | 21 sierpnia 2017, 06:00

Magazyn namówił do odważnych sesji foto Grażynę Wolszczak, Odetę Moro i Annę Wendzikowską. Według badań przytaczanych przez wydawcę Polki są jednymi z najbardziej zakompleksionych kobiet na świecie.

Motor-Presse Polska, wydawca "Women’s Health", namówił Grażynę Wolszczak, Odetę Moro i Annę Wendzikowską, by wystąpiły w nagich sesjach zdjęciowych wykorzystanych do okładek wrześniowego numeru miesięcznika. Autorką zdjęć jest Marlena Bielińska.

Według wydawcy ma to być "afirmacja kobiecego piękna" - fizycznego, psychicznego, emocjonalnego - prezentowanego przez kobiety w różnym wieku, o różnej budowie ciała i kolorach skóry.

W międzynarodowej wersji ("Women's Health" ukazuje się w 32 krajach) gwiazdą wrześniowej nagiej sesji jest amerykańska aktorka kolumbijskiego pochodzenia Sofia Vergara, znana m.in. z serialu "Współczesna rodzina" (2009) czy też z filmu Johna Turturo "Casanova po przejściach".

Okładki "Women’s Health" z nagimi gwiazdami pojawiły się w 15 krajach, od Stanów Zjednoczonych (USA), poprzez Brazylię, RPA, Australię, po Polskę.

Polskie wydanie ma być wyjątkowe, bo będzie miało aż cztery okładki, z czego trzy (z Wolszczak, Moro i Wendzikowską) pojawią się w kioskach, a czwarta - z Sofią Vergarą - zostanie rozesłana do prenumeratorów.

Oprócz występujących nago na okładkach gwiazd ambasadorkami programu Women’s Health "Naga prawda o kobietach” są też: Anna Orłowska, Kamila Szczawińska i Tamara Gonzalez Perea, znana jako Macademian Girl.

- Ideę wrześniowych numerów z nagimi gwiazdami poprzedziła międzynarodowa ankieta, jaką redakcje "Women’s Health" przeprowadziły w 20 krajach. Jej tematem była akceptacja własnego ciała - wyjaśnia redaktor naczelna polskiej edycji Aneta Martynów. - Niestety, w tym badaniu, w którym przepytaliśmy kilka tysięcy kobiet mieszkających w różnych kulturach, od Ekwadoru, przez Holandię, po Grecję, Polki wypadły najgorzej. Np. na pytanie: "Czy czujesz się piękna?" tylko Polki w większości odpowiedziały: "Nie". Okazuje się, że jesteśmy jednymi z najbardziej zakompleksionych kobiet na świecie.

Dlatego właśnie polski wydawca magazynu, jak wyjaśnia, postanowił wzmocnić międzynarodowy przekaz, zapraszając polskie gwiazdy do rozbieranych sesji foto.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,