M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Przejęcie Time Warner przez AT&T bliskie finału

( red. ) | 21 sierpnia 2017, 06:00

Prawnicy AT&T omawiają obecnie warunki transakcji z Departamentem Sprawiedliwości.

Negocjacje są pilnie obserwowane przez świat biznesu i finansów, który wyczekuje na sygnał, jak administracja Donalda Trumpa będzie podchodzić do takich megatransakcji. Zgoda na przejęcie mogłaby poprawić notowania Trumpa w środowisku biznesowym, które mocno ucierpiały w związku z reakcją prezydenta Stanów Zjednoczonych na niedawne wydarzenia w Charlottesville. Jak wiadomo, dwie rady doradcze, w skład których wchodzili szefowie największych amerykańskich koncernów, zostały rozwiązane.

W trakcie kampanii prezydenckiej Trump atakował fuzję AT&T z Time Warner (właścicielem m.in. CNN), twierdząc, że prowadzi do koncentracji zbyt wielkiej władzy w rękach wąskiego grona osób. Prezydent często też żalił się na Twitterze, jak źle jest traktowany przez CNN.

Obecnie inwestorzy wykazują rosnący optymizm w kwestii powodzenia transakcji. Świadczy o tym m.in. to, że 16 sierpnia br. akcje Time Warner kosztowały tylko o 5,2 proc. mniej, niż oferuje AT&T, podczas gdy w październiku ub.r., gdy ogłoszono plan fuzji, różnica wynosiła prawie 20 proc.

Jeśli AT&T zrealizuje plan przejęcia Time Warner, gigant telekomunikacyjny dostarczający internet bezprzewodowy ok. 100 milionom użytkowników stanie się także jedną z największych firm medialnych, właścicielem takich marek jak CNN, HBO i Warner Bros.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,