M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Fiat Chrysler może trafić do Great Wall

( red. ) | 22 sierpnia 2017, 06:00

Największy producent SUV-ów w Chinach jest szczególnie zainteresowany marką Jeep.

Przedstawiciel Great Wall powiedział Agencji Reutera, że firma jest zainteresowana zakupem całości lub części włosko-amerykańskiego koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), siódmego co do wielkości producenta samochodów na świecie.

FCA  informuje, że nie otrzymało jeszcze oficjalnej oferty od Great Wall. Zdaniem Billa Russo, byłego szefa oddziału FCA w Chinach, obecnie kierującego firmą doradczą Gao Feng Advisory Group, Great Wall pragnie raczej Jeepa niż całego koncernu, którego dług sięga 4,9 mld dol. Marka Jeep, która w ub.r. obchodziła 75. urodziny, uważana jest za "perłę w koronie" FCA. 

Kierując się obecnym kursem akcji FCA na giełdzie mediolańskiej, rynek wycenia całą firmę na 19 mld dol. Jednak zdaniem analityków Morgan Stanely, sama marka Jeep może być warta aż 27 mld dol.

Jeep sprzedał w ub.r. 1,4 mln samochodów i chce osiągnąć poziom 2 mln w 2018 r.  Sprzedaż Great Wall w ub.r.  to nieco ponad 1 mln aut - głównie w Chinach, które są obecnie największym rynkiem samochodowym na świecie.

 (BBC News)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,