M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Program CNN "Update" pojawi się na Snapchacie

( red. ) | 23 sierpnia 2017, 06:00

W aplikacji dostępnych jest coraz więcej programów informacyjnych i rozrywkowych produkowanych z myślą o młodej widowni.

"The Update", program trwający ok. 3 minut, będzie emitowany przez Snapchat codziennie o godz. 18 czasu wschodniego (ET). Znajdzie się w nim co najmniej pięć informacji pochodzących z całego świata, przy czym CNN zapewnia, że nie będą one upraszczane pod kątem młodzieżowego odbiorcy. Młodzi odbiorcy Snapchata (75 proc. z nich należy do przedziału wiekowego 13-24 lata) najczęściej nie oglądają tradycyjnych wiadomości telewizyjnych.

To kolejny krok Snapchata w kierunku oferowania własnych programów przypominających produkcje telewizyjne. Nadawany dwa razy dziennie program NBC News "Stay Tuned" miał 29 mln unikalnych widzów od czasu debiutu w połowie lipca br. Widownia drugiego sezonu produkowanego własnymi siłami przez Snapchat programu "Good Luck America" wzrosła o 53 proc. w porównaniu z pierwszym sezonem. Platforma emituje także trzy razy w tygodniu przygotowywany przez E! Entertainment program z wiadomościami ze świata kultury "The Rundown" oraz współpracuje w zakresie dostarczania treści informacyjnych z takimi tytułami prasowymi jak "The New York Times", "The Washington Post" i "The Economist".

NBC News oddelegował 30 osób do produkcji programu dla Snapchata, natomiast CNN produkuje "Update" w ramach tworzenia treści dla własnych platform cyfrowych.

(AdAge)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,