M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Snapchat wyprzedza Facebooka wśród nastolatków

( red. ) | 24 sierpnia 2017, 06:00

W grupie wiekowej od 12 do 17 lat Snapchat będzie mieć 15,8 mln użytkowników w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Facebook - 14,5 mln (spadek o 3,4 proc.), podaje eMarketer.

W grupach wiekowych 12-17 oraz 18-24 lata liczba użytkowników Facebooka w Wielkiej Brytanii spadnie w br. odpowiednio o 2,8 proc. i 3,1 proc, wynika z raportu eMarketera.

Mając 32,5 miliona użytkowników (48,9 proc. populacji) Facebook wciąż jest najpopularniejszym medium społecznościowym w Wielkiej Brytanii, wyprzedzając Instagram (25,1 proc. populacji), Snapchata (21,1 proc.) i Twittera (19 proc.). Traci jednak udziały na rzecz Snapchata i Instagramu w młodszych grupach wiekowych. Do końca br. ponad 25 proc. Brytyjczyków zaloguje się na Instagram przynajmniej raz miesięcznie, szacuje eMarketer.

EMarketer obniżył jednak długoterminowe prognozy wzrostu dla Snapchata, oceniając, że wysiłki Instagrama na rzecz przyciągnięcia młodszych odbiorców za pomocą funkcjonalności podobnych do oferowanych przez Snapchata okazują się skuteczne.

Z doniesień "Financial Times" wynika z kolei, że Snapchat wyprzedził Facebooka pod względem dziennego zasięgu reklam w grupie wiekowej 13-24 lata. 

(Campaign)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,