M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Publicis Groupe poszerza obowiązki Anne-Gabrielle Heilbronner

( red. ) | 28 sierpnia 2017, 06:00

Sekretarz generalna grupy, odpowiadająca m.in. za sprawy prawne i HR, zajmie się teraz także CSR i wspieraniem aktywności kobiet (The Women's Forum for the Economy and Society).

Oznacza to, że po raz pierwszy obie te kwestie będą reprezentowane w Dyrektoriacie (Directoire), czyli na najwyższym szczeblu zarządzania w Publicis Groupe i po raz pierwszy będzie się nimi zajmować jedna osoba. Dotychczasowy zakres odpowiedzialności Heilbronner - sprawy prawne, HR, zamówienia, ład korporacyjny, compliance, audyt wewnętrzny i zarządzanie ryzykiem - zostanie zachowany.

Heibronner jest związana z Publicis Groupe od 2012 r. Początkowo zajmowała stanowisko senior vice presidenta, odpowiadając za compliance i dział prawny. Sekretarz generalną jest od kwietnia 2013 r.

Heilbronner ma duże doświadczenie zawodowe zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Była m.in. dyrektor gabinetu sekretarza stanu ds. reform, doradcą ministra spraw zagranicznych, szefową działu audytu wewnętrznego i zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie kolejowym SNCF oraz dyrektor generalną w Société Générale.

Według Heilbronner Publicis Groupe nie zwiększy już i tak wysokich wydatków na CSR, będzie natomiast myśleć o nowych strategicznych partnerach. Obecnie grupa jest zaangażowana w inicjatywę Unstereotype koncernu Unilever oraz program na rzecz młodzieży "Nestlé needs YOUth".

(Campaign)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,