M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Alior Bank odświeża komunikację marki

Maciej Burlikowski | 20 września 2017, 06:00

Panie i panowie w melonikach zostają, choć "unowocześnieni"; bank po raz pierwszy z kampanią daily banking.

Ruszyła pierwsza w historii Alior Banku kampania marketingowa promująca usługi daily bankingu. Stanowi ona element odświeżenia komunikacji marki. Logo z wizerunkiem anioła pozostało bez zmian, pozostają także charakterystyczne dla komunikacji tego banku postaci w melonikach. Bank uwspółcześnił jednak te postacie wizualnie. Jak wskazują przedstawiciele banku, dzięki odświeżeniu ich wyglądu mają pozostać one eleganckie, ale dodano im odrobinę ekstrawagancji i dystyngowanego luzu, co ma sugerować mniejsze sformalizowanie relacji klient – bank. Nowym elementem w komunikacji jest ikona melonika. Za jej pomocą w razie potrzeby klient jest w stanie przywołać panią lub pana w meloniku. Postacie te istnieją wyłącznie w świecie cyfrowym. Ikona melonika stanie się również nowym znakiem graficznym aplikacji mobilnej banku.

Kreację reklam przygotowała agencja reklamowa PZL, planowaniem i zakupem mediów zajął się zaś dom mediowy Maxus. Firmy te obsługują Aliora od początku jego działalności, czyli od dziewięciu lat. Kampanię promującą odświeżoną komunikację Alior Banku uzupełniają m.in. digitalowe działania w internecie, takie jak współpraca z influencerami oraz niestandardowe projekty witryn, którymi Alior Bank oklei placówki. Działaniami w kanałach digital zajęła się agencja interaktywna Simpatico.

Bank po raz pierwszy zdecydował się skupić w kampanii na usługach daily bankingu - odświeżenie marki zainaugurował telewizyjną emisją spotu o bankowości mobilnej, w którym prezentuje zalety aplikacji na smartfony oraz jej nowe funkcje, takie jak np. usługa skanowania faktur. Kolejny spot Alior Banku w ramach nowej kampanii, tym razem promujący Konto Jakże Osobiste, pojawi się 24 września.

Czytaj więcej na temat: , , ,