M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Microsoft chce upowszechnić sztuczną inteligencję

( red. ) | 26 września 2017, 06:00

Nowa linia oprogramowania ma pomóc firmie w rywalizacji z IBM i innymi konkurentami o ten szybko rosnący rynek.

Pierwszy produkt z nowej linii oprogramowania Microsoftu zademonstrowany 25 września to bot pomagający w obsłudze klienta. Rozumie on pytania zadawane w języku naturalnym i odpowiada na nie sugestiami zaczerpniętymi z podręczników obsługi czy innych materiałów. Jeśli ta pomoc okaże się niewystarczająca, kontaktuje się ze swym ludzkim odpowiednikiem z działu obsługi klienta. 

Bot inicjuje serię programów opartych na Azure - platformie obliczeniowej w chmurze. Programy Dynamics 365 AI będą zdolne zarówno do interpretacji języka naturalnego, jak i inteligentnego pobierania danych z wyszukiwarki Bing, aplikacji zwiększających produktywność oraz sieci LinkedIn.

Rynek systemów sztucznej inteligencji (AI) ma zwiększyć wartość z 12,5 mld dol. w br. do 46 mld dol. w 2020 r., wynika z szacunków International Data Corp. Microsoft konkuruje na tym rynku m.in. z IBM, Alphabet Inc. (Google) oraz Amazon.com. Chce pozycjonować swoje rozwiązania AI jako tańsze i obarczone mniejszym ryzykiem niż budowane samodzielnie od podstaw przez klientów albo tworzone na specjalne zamówienie.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , ,