M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kellogg będzie mieć nowego szefa

( red. ) | 29 września 2017, 06:00

John Bryant odchodzi po siedmiu latach kierowania firmą. Zastąpi go Steven Cahillane, obecny CEO spółki Nature's Bounty.

51-letni Bryant już w przyszłym tygodniu przestanie być CEO Kellogga, pozostanie jednak na stanowisku prezesa zarządu (chairman of the board) do 15 marca 2018 r. Wtedy i to stanowisko obejmie 52-letni Cahillane, który wcześniej pracował m.in. na kierowniczym stanowisku w Coca-Coli. Firma Nature's Bounty, której szefuje od września 2014 r., jest producentem suplementów diety i innych produktów zdrowotnych.

Kellogg, producent płatków śniadaniowych i przekąsek, właściciel takich marek jak Pringles, Frosted Flakes i Pop-Tarts, zmaga się ze stagnacją w przychodach ze sprzedaży. W sierpniu koncern ogłosił, że jego sprzedaż w minionym kwartale spadła o 2,5 proc., do 3,19 mld dol., w tym o 2 proc. w Ameryce Północnej. Z podobnym trendem boryka się wiele innych czołowych firm z sektora spożywczego. Amerykanie odchodzą bowiem ostatnio od wielkich marek i żywności paczkowanej, wybierając zdrowsze i bardziej niszowe alternatywy. Nowi szefowie pojawili się w ciągu ostatniego roku w Mondelez International Inc., Hershey Co. i General Mills Inc. 

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,