M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Marek Szkolnikowski w Komitecie Sportowym EBU

Piotr Machul | 4 października 2017, 06:00

Komitet kształtuje politykę pozyskiwania praw sportowych.

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport został wybrany do Komitetu Sportowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Marek Szkolnikowski jest związany z Telewizją Polską od 2007 r. To menedżer i dziennikarz sportowy. Był sprawozdawcą wielu międzynarodowych wydarzeń. Od czerwca 2017 r. jest dyrektorem TVP Sport, wcześniej pełnił rolę zastępcy Włodzimierza Szaranowicza.

Komitet Sportowy kształtuje politykę pozyskiwania praw sportowych. W jego skład wchodzi 21 osób, większość jest automatycznie nominowana z krajów, które odgrywają najistotniejszą rolę w EBU. Tylko pięciu członków jest wybieranych w głosowaniu i właśnie w tej grupie znalazł się Marek Szkolnikowski. Wcześniej podobną funkcję pełnił Jarosław Idzi – obecnie sekretarz programu TVP Sport.

EBU zrzesza wszystkich największych publicznych nadawców w Europie – niemieckie ZDF/ARD, brytyjskie BBC, włoskie RAI, hiszpańskie TVE czy France Televisions. Wśród 56 krajów członkowskich jest również Telewizja Polska.

TVP pozyskała wyłączne prawa do mistrzostw świata 2018 i 2022, Euro 2020 oraz do meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach do wielkich turniejów, a także nowych rozgrywek – Ligi Narodów. Telewizja Polska nabyła także sublicencję do igrzysk olimpijskich w Pjongczang 2018 i Tokio 2020, a ostatnio do obecnego sezonu Ligi Mistrzów. Ekspansja na rynku praw sportowych objęła też reprezentacje Polski w piłce ręcznej, koszykówce oraz hokeju na lodzie, a także boks olimpijski, imprezy mistrzowskie w kolarstwie, wioślarstwie i podnoszeniu ciężarów.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,