M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Mecz Polska - Czarnogóra oglądało niemal 9,5 mln widzów

Katarzyna Woźniak | 10 października 2017, 06:00

To rekord oglądalności meczu w tych eliminacjach mundialu.

Jak poinformowało biuro prasowe Polsatu, niedzielny mecz Polska – Czarnogóra obejrzało niema 9,5 mln widzów w Polsacie i Polsacie Sport. To rekord oglądalności meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do mundialu Rosja 2018. Reprezentacja Polski po emocjonującej końcówce wygrała 4:2 i zapewniła sobie start w przyszłorocznych mistrzostwach świata.
Mecz na antenie Polsatu oglądało średnio 8,5 miliona widzów, a 950 tysięcy śledziło go w Polsacie Sport. Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych, notując bardzo wysokie udziały – 53 proc. w grupie 4+ i 58,4 proc. w grupie 16-49. W sumie udział obu anten wyniósł 59 proc. w grupie wszystkich badanych i 64 proc. w grupie komercyjnej. Emocjonującą końcówkę meczu i ostatnie dwie bramki dla Polski oglądało w Polsacie i Polsacie Sport ponad 12 mln widzów.
Polska wygrała swoją grupę eliminacyjną, gromadząc 25 punktów i jako 14. kraj na świecie, po 12 latach przerwy, zakwalifikowała się na przyszłoroczny mundial. Polacy w finałach piłkarskich mistrzostwach świata wystąpią po raz ósmy.

Czytaj więcej na temat: ,