M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Branża bankowa ignoruje kobiety w swoim przekazie reklamowym

( red. ) | 12 października 2017, 06:00

Zdaniem analityków ma to rocznie kosztować banki na Wyspach Brytyjskich ponad 130 mld funtów.

Zdaniem brytyjskich analityków branża bankowa ignoruje kobiety w swoich reklamach - bohaterki kampanii albo mówią rzeczy niewłaściwe i w niewłaściwy sposób, albo odbierany jest im w ogóle głos.
Według badań nieodpowiednie angażowanie kobiet do przekazu reklamowego kosztuje banki na Wyspach ok. 134 mld funtów pochodzących z potencjalnych inwestycji.
Badanie "Winning over Women" Kantar Media pokazuje, że instytucje finansowe mają mniejsze szanse na pozytywną reakcję ze strony żeńskiej widowni niż ze strony męskiej - różnorodnie i atrakcyjnie reprezentowanej w przekazie reklamowym. Do kobiet zdaniem analityków trudniej odnieść w bankowym przekazie reklamowym takie pojęcia, jak "wiarygodność", "niezawodność" czy "dostępność".
Jak podkreśla Kantar, zazwyczaj na każdą reklamę kobiety reagują bardziej pozytywnie niż mężczyźni, ale nie dotyczy to branży finansowej. Jednym z przykładów jest reklama banku Barclays, która ostrzega przed finansowym oszustwem.
Kantar tłumaczy, że kobiety z zasady są mniej pewne siebie i obawiają się ryzyka, a ukazanie w reklamie banku kobiety, która pozyskuje zaufanie rozmówcy, żeby ukraść jego dane, jest krzywdzące i uderza w kobiety, kiedy konsultantka ukazana jest tak "sztywno". Kobiety chcą, żeby reklama banków mówiła do nich cieplej i w bardziej kobiecym głosem, z umiejętnością spostrzeżenia ich potrzeb i rezygnacja ze stereotypizacji.

(Campaign)

Czytaj więcej na temat: ,