M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Polska firma e-commerce otwiera oddział w Pradze

Paweł Piasecki | 17 października 2017, 06:00

QuarticON.com - firma, która stworzyła autorski silnik rekomendacji dla e-commerce - jest obecna na rynku czeskim od roku i ma tam 35 klientów.

Oferowany przez QaurticON.com silnik dla e-commerce, posługujący się opartymi na sztucznej inteligencji algorytmami, bada zachowania użytkownika na stronie i dzięki temu można mu wyświetlać maksymalnie spersonalizowane oferty. Silnik QuarticON.com generuje w sklepach internetowych średnio 12 proc. więcej sprzedaży miesięcznie, twierdzą jego twórcy. Firma ma też analogiczne narzędzie dla VoD, które bada preferencje użytkownika, a następnie wyświetla dopasowane do nich materiały wideo.

Spółka współpracuje aktualnie w Czechach z 35 podmiotami, m.in. z branży muzycznej, modowej i wydawniczej. 10 kolejnych klientów jest w fazie testowania silnika rekomendacji. Jak mówi Paweł Wyborski, CEO w QuarticON.com, firma ma partnerów w krajach bałtyckich, a w trakcie testowania silnika są także klienci z  Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Hiszpanii i Portugalii.

Do wsparcia sprzedaży i marketingu system QuarticON.com wykorzystują takie marki jak m.in. Leroy Merlin, Decathlon, Yves Rocher, Timberland i Black Red White.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,