M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Zalando chce wejść na rynek kosmetyczny

( red. ) | 20 października 2017, 06:00

Gigant e-commerce znany z działań modowych ujawnia kolejne plany.

Niemiecka platforma zakupowa Zalando opublikowała dane dotyczące znacznego wzrostu przychodów i ujawniła swoje plany związane z wejściem na rynek kosmetyczny. Według wstępnych danych w III kwartale sprzedaż detaliczna Zalando wyniosła 1,64 mld euro, co oznacza wzrost o około 27,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.
Podczas konferencji wynikowej platforma ujawniła, że na wiosnę przyszłego roku chce wejść na rynek kosmetyczny. W ofercie detalisty znajdą się kosmetyki do pielęgnacji i upiększania, a także perfumy w różnych przedziałach cenowych. Początkowo usługa zostanie uruchomiona w Niemczech, następnie - w pozostałych krajach.
W Berlinie otworzy się również salon piękności, który będzie jednocześnie przestrzenią do realizacji eventów, a na co dzień - punktem z poradami i miejscem do testowania produktów.
Plany Zalando są zbieżne posunięciami innych detalistów modowych - w tym roku swoją ofertę odzieżową poszerzyły o kosmetyki Asos, Pull & Bear, Boohoo i Missguided.

(Retail Update)

Czytaj więcej na temat: , ,