M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Fox wspiera premierę 8. sezonu "The Walking Dead"

Katarzyna Woźniak | 20 października 2017, 06:00

W związku z premierą kolejnej serii nadawca przygotował szereg aktywności.

Kanał Fox prowadzi intensywną kampanię wspierającą premierę najnowszego sezonu kultowego serialu "The Walking Dead”. Polska premiera telewizyjna najnowszej serii odbędzie się 18 godzin po premierze w USA – w poniedziałek 23 października o godzinie 22:00.
Premierę wspierają intensywne działania marketingowe, obejmujące m.in. spoty emitowane na antenach kanałów z portfolio Fox Networks Group (Fox, Fox Comedy, National Geographic, Nat Geo Wild i Nat Geo People) oraz dodatkowo na kanale TVN. Promocja obejmuje także reklamy w wybranych tytułach prasowych, na stronach o tematyce filmowo-telewizyjnej oraz w serwisach społecznościowych (YouTube, Facebook). Elementem kampanii są również szerokie działania promocyjne w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych oraz outdoor w Warszawie.
Za kreację odpowiedzialny jest dział marketingu Fox Networks Group Poland. Za zakup i planowanie mediów odpowiada dom mediowy Mindshare. Działania PR wspiera agencja Walk PR.
W ramach kampanii promocyjnej przeprowadzono również akcję specjalną we współpracy z Agorą. Piotr "Kędzior” Kędzierski, prowadzący poranne pasmo w Rock Radio, 17 października zakończył swoją audycję informacją, że został pogryziony przez człowieka i zaczyna doświadczać dziwnych objawów. Po tym enigmatycznym zakończeniu słuchacze i internauci mieli okazję zobaczyć ciąg dalszy na filmiku na oficjalnym fanpage’u stacji. W trakcie audycji następnego dnia prowadzący wyjaśnił, że nic mu nie jest i zaprasza na premierę najnowszego sezonu "The Walking Dead”.
Za kreację akcji niestandardowej odpowiadają dział marketingu Fox Networks Group Poland oraz agencja Grey.
Dodatkową aktywnością wspierającą premierę nowego sezonu "The Walking Dead" jest współpraca Fox z organizatorami biegu Run or Death odbywającego się 28 października w Warszawie. W trakcie tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia sportowego zawodnicy muszą pokonać nie tylko swoje słabości, lecz również stawić czoła zombie czyhającym na nich na trasie.

Czytaj więcej na temat: