M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Alior i Pekao rozważają fuzję

Maciej Burlikowski | 25 października 2017, 06:00

Oba banki pozostają pod kontrolą PZU.

Banki Pekao SA i Alior Bank poinformowały o podjęciu analiz nt. fuzji, czyli połączenia. Pekao to drugi, a Alior - 9. bank w Polsce (pod względem wielkości aktywów). Oba są kontrolowane przez Grupę PZU, największą w Polsce i regionie grupę ubezpieczeniową.

Pekao SA informuje, że w ramach prac nad aktualizacją strategii banku na najbliższe lata analizuje m.in. opłacalność oraz potencjalne warunki przejęcia lub połączenia z Alior Bankiem.

Informacja Alior Banku brzmi nieco bardziej zachowawczo - bank zawiadamia o "powołaniu projektu", którego celem jest analiza opcji strategicznych w ramach Grupy PZU z uwzględnieniem potencjalnej transakcji połączenia z Pekao SA oraz zamiarze wyboru doradcy, który miałby wspierać Aliora w tym procesie.

Obie instytucje zgodnie zaznaczają, że żadne wiążące decyzje co do potencjalnej współpracy jeszcze nie zapadły.

Ewentualna fuzja miałby jednak najpewniej konsekwencje dla firm i agencji marketingowych współpracujących z bankiem.

Alior Bank, mimo iż jest 2,5 razy mniejszy od Pekao SA, na reklamy wydaje więcej. Od samego początku, czyli od 2008 r., obsługują go: agencja reklamowa PZL i dom mediowy Maxus. Przed wakacjami Wojciecha Sobieraja, założyciela Aliora i prezesa od samego początku, zastąpił Michał Chyczewski.
Dla Pekao SA pracują agencje: McCann Worldgroup, The Digitals (Grupa S/F) i dom mediowy MediaCom Warszawa.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,