M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Helios zamierza otworzyć kolejne kina

Katarzyna Woźniak | 7 listopada 2017, 06:00

Sieć kin należąca do Agory otworzy placówki w Legionowie i Pabianicach.

Sieć kin Helios (Agora) podpisała umowy na otwarcie dwóch kolejnych multipleksów - w Legionowie i Pabianicach. W nowych kinach znajdzie się łącznie 8 ekranów i 1200 miejsc. Otwarcie obiektów przewidziane jest na 2018 r.
W Legionowie i Pabianicach kina Helios będą pierwszymi nowoczesnymi multipleksami - biuro prasowe zapowiada, że w każdym z nich znajdą się 4 ekrany i miejsca dla 600 widzów. Obiekty mają być wyposażone w rozwiązania zapewniające najlepszą jakość obrazu i dźwięku.
Kino w Legionowie będzie zlokalizowane w rozbudowywanej galerii Gondola, a jego otwarcie przewidziane jest na lipiec 2018 r. Kino Helios w Pabianicach zostanie otwarte w grudniu 2018 r. w galerii Tkalnia, która powstanie w zrewitalizowanej fabryce. W wynajmie powierzchni pod oba kina sieci Helios doradzała firma Colliers International.
W 2017 r. Helios otworzył nowe multipleksy w Wołominie i Krośnie, a do końca roku sieć powiększy się o jeszcze jeden obiekt - w Stalowej Woli.
W planach sieci Helios jest też otwarcie kolejnych multipleksów: w galerii handlowej Blue City w Warszawie (8 ekranów, 1500 miejsc), w galerii Libero w Katowicach (8 ekranów, 1400 miejsc) i w kompleksie handlowym Forum Gdańsk (9 ekranów, 1300 miejsc). Na 2021 r. zaplanowano otwarcie kina Helios w Galerii Piaseczno, powstającej w wyniku rozbudowy CH Auchan pod Warszawą (8 ekranów, 1400 miejsc).
Helios w Polsce ma 43 obiekty, w których znajduje się 237 ekranów i ponad 48 tys. miejsc. Wszystkie kina Helios są całkowicie wyposażone w cyfrową technologię projekcyjną.

Czytaj więcej na temat: , ,