M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Apple zainteresowane medycznymi zastosowaniami smartwatcha

( red. ) | 5 grudnia 2017, 06:00

Firma właśnie wypuściła aplikację, która pozwoli sprawdzić, czy inteligentny zegarek może wychwycić zaburzenia rytmu serca.

Jest to część badania prowadzonego we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Stanforda i jak dotąd najbardziej spektakularne z podjętych przez Apple starań o wejście na amerykański rynek opieki zdrowotnej wart  3,2 biliona dol.

Od premiery produktu w 2015 r. nabywców znalazło 30 milionów inteligentnych zegarków Apple. Liczba ta nie zaspokaja ambicji firmy, której flagowe produkty – iPhone i iPad – zyskały znacznie większe grono odbiorców. Uwypuklenie zdrowotnych funkcji Apple Watch ma pomóc zwiększyć jego sprzedaż. Możliwe kierunki rozwoju to m.in. pomiar poziomu glukozy i zarządzanie dokumentacją medyczną pacjentów.

Od 2009 r. w bazie danych ClinicalTrials.gov prowadzonej przez amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia (National Institutes of Health) zarejestrowano co najmniej 940 testów klinicznych z użyciem smartfonów, inteligentnych zegarków i innych urządzeń mobilnych. W br. zarejestrowano ich do chwili obecnej ok. 290.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,