M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Wyborcza Classic" - nowy projekt na Wyborcza.pl

Joanna Niewiadomska | 7 grudnia 2017, 06:00

Na treść nowego magazynu online składać się będą archiwalne teksty z "Gazety Wyborczej".

W serwisie Wyborcza.pl ukazało się pierwsze wydanie "Wyborcza Classic" – internetowego magazynu tworzonego z archiwalnych tekstów "Gazety Wyborczej". Nowe publikacje dodawane będą co środę, a każde wydanie poświęcone będzie jednemu tematowi. Co tydzień na stronie Wyborcza.pl/classic pojawiać się ma sześć do ośmiu tekstów opatrzonych zdjęciami, a niekiedy także aktualnym komentarzem. Pełen dostęp do treści będzie możliwy w prenumeracie cyfrowej "Gazety Wyborczej".
 

Na początek opublikowano jednocześnie dwa wydania – pierwsze dotyczące 1989 r. i drugie, w ramach którego znalazły się teksty m.in. o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, wejściu Polski do Unii Europejskiej, radiowej Trójce i Adamie Małyszu.

 "Wyborcza Classic" to uzupełnienie nowego internetowego archiwum "Gazety Wyborczej". Dostęp do bazy z ponad 4 mln tekstów z lat 1989-2017 ma być wygodniejszy i szybszy. Miesięczny dostęp do 20 dowolnych tekstów z archiwum "Gazety Wyborczej" kosztuje 15 zł, a czytelnikom mającym prenumeratę cyfrową w wersji premium przysługuje bezpłatnie w każdym miesiącu dostęp do 7 dowolnych artykułów z Wyborcza.pl/archiwum. 
 
Premierę "Wyborcza Classic" wspiera promocja z hasłem "Dobre historie się nie starzeją" – na łamach "Gazety Wyborczej", w serwisie Wyborcza.pl i na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej na temat: , ,