M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Sylwia Czubkowska zasili zespół "Gazety Wyborczej"

Joanna Niewiadomska | 8 grudnia 2017, 06:00

Gazeta wzmacnia swój dział "Wyborcza Tech".

Sylwia Czubkowska, dziennikarka zajmująca się innowacjami, technologiami i cyfryzacją administracji państwowej, zostanie autorką działu "Wyborcza Tech". Od 1 lutego 2018 r. będzie przygotowywać materiały na temat cyfrowej transformacji firm i administracji państwowej, start-upów i regulacji cyfrowych rynków, które będą się ukazywać na łamach wydań "Gazety Wyborczej" oraz w serwisie wyborcza.pl/technologie.

Sylwia Czubkowska pracowała wcześniej w „Przekroju” i „Polska The Times”. Jako autorka „Dziennika Gazety Prawnej” była dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press i czterokrotnie zwyciężyła w konkursie Prezesa Urzędu Patentowego RP. W tym roku została nagrodzona przez Fundację im. Stefana Batorego i Fundację Instytut Reportażu w konkursie "Temat: uchodźcy" za tekst "Terespolska ciuciubabka" napisany wspólnie z Michałem Potockim. Jest również współzałożycielką bloga Majsterki.pl i współautorką książki „Majsterki”.

1 grudnia 2017 r. do działu Wyborcza Tech - współtworzonego przez Jakuba Wątora i Pawła Hekmana – dołączył Sebastian Kucharski, który przedtem był wydawcą w TVN24.pl, a jeszcze wcześniej pracował m.in. w „Rzeczpospolitej” i magazynie „Press”. W tym ostatnim tytule zajmował się rynkiem mediów - za tę samą tematykę będzie odpowiedzialny w "Gazecie Wyborczej”.

Na czele zespołu Wyborcza Tech stanął Vadim Makarenko, który będzie łączył tę funkcję z kierowaniem działem danych wydającym serwisy BIQdata.wyborcza.pl i Sonar.wyborcza.pl.

 

Czytaj więcej na temat: , , , ,