M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Szopi.pl rozszerza ofertę

Joanna Niewiadomska | 11 grudnia 2017, 06:00

Polski start-up wchodzi w obsługę sieci Saturn, Media Markt, Empik, Smyk i Flying Tiger.

Szopi.pl, polski start-up należący do spółki On-Demand, zwany  czasami "handlowym uberem", wchodzi w obsługę sklepów z elektroniką, zabawkami oraz perfumami i drobnymi upominkami. Do swojej oferty dodaje artykuły z sieci Saturn, Media Markt, Empik, Smyk i Flying Tiger. Wcześniej Szopi.pl skupiał się na sieciach spożywczych, takich jak Biedronka, Lidl, Piotr i Paweł, Carrefour czy Auchan, oraz drogeriach (Rossmann) i aptekach.

Większość z tych sklepów ma własne serwisy internetowe, przez które można złożyć zamówienie. Jednak zazwyczaj nie zostanie ono dostarczone do odbiorcy jeszcze tego samego dnia, a to obiecuje Szopi.pl.

– To bardzo użyteczne w gorącym okresie przedświątecznym, kiedy brakuje czasu na zakupy, a jednocześnie inne serwisy e-commerce – typowo dające możliwość otrzymania zakupów za 2-3 dni - mogą mieć opóźnienia. Widać, już, że wzrost liczby zamówień w tym okresie może prowadzić do zakorkowania się kanałów dostaw – wyjaśnia Zbigniew Płuciennik, CEO i twórca Szopi.pl.

Za pośrednictwem strony Szopi.pl można zamówić produkty z wybranego przez klienta sklepu stacjonarnego lub kilku sklepów, nie tylko sieciowych, zlokalizowanego w okolicy. Takiemu klientowi przypisywany jest tzw. szoper, czyli osoba, która fizycznie dokonuje zakupów, a następnie zawozi zapakowane produkty na miejsce. Klient może się także kontaktować z szoperem telefonicznie, np. by zamówić dodatkowe produkty. Jeżeli chodzi o zakupy w aptece, szoper przyjedzie po receptę, a potem z wykupionym lekiem.

Szopi.pl nie podpisuje umów ze sklepami, w których robi zakupy. W pierwszym roku działalności Szopi.pl dostarczyło zakupy ponad 20 tys. razy. Firma notuje 5 mln zł obrotu rocznie, zwiększając go średnio o 10 proc. miesięcznie. W ostatnich tygodniach firma zakwalifikowania się do programu Google Launchpad Accelerator.

Czytaj więcej na temat: , ,