M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Disney bliski ogłoszenia przejęcia 21st Century Fox

( red. ) | 14 grudnia 2017, 06:00

Warta 60 mld dol. transakcja może zostać potwierdzona już dziś.

Przedmiotem transakcji jest studio filmowe 20th Century Fox, sieci telewizji kablowej FX i National Geographic Channel oraz udziały w kanałach satelitarnych Sky i Star w Wielkiej Brytanii, Europie i Azji. Mowa jest także o 22 regionalnych kanałach sportowych w Stanach Zjednoczonych oraz udziałach w platformie streamingowej Hulu. Pod kontrolą rodziny Murdocha pozostałyby Fox Broadcast Network, Fox News i Fox Sports. O rozmowach Fox i Disneya informowaliśmy w MMP24 8 listopada br.

Disneya do spodziewanego pomyślnego finału przybliżyło wycofanie się z negocjacji 11 grudnia koncernu Comcast, właściciela stacji NBC. Rodzina Ruperta Murdocha wolała - według źródeł zbliżonych do rozmów - zapłatę w akcjach Disneya niż w akcjach Comcastu. Transakcja z Disneyem napotka też zapewne mniejszy - choć bardzo znaczny - opór ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. 

Nie jest jasne, co stanie się w takiej sytuacji z wezwaniem 21st Century Fox do sprzedaży mu przez akcjonariuszy Sky 61 proc. udziałów, których jeszcze nie posiada. Transakcja ta jest obecnie pod lupą brytyjskiego organu nadzoru (UK Competition and Markets Authority - CMA), a wstępne wyniki dochodzenia mają być znane w styczniu 2018 r.

(BBC News, CNBC)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , ,