M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Treści Onetu dostępne dla użytkowników Alexy, asystentki głosowej Amazona

Tomasz Wygnański | 14 grudnia 2017, 06:00

To m.in. efekt rozpoczęcia sprzedaży głośników Amazon Echo w Polsce.

Onet prawdopodobnie jako pierwszy wśród polskich wydawców internetowych umożliwia korzystanie ze swoich treści za pomocą Alexy, asystentki głosowej Amazona. Użytkownikom udostępniono serwis Onet24 w wersji audio, który jest aktualizowany kilka razy dziennie. 

Zważywszy, że ok. 17 proc. użytkowników aplikacji mobilnej Onetu korzysta z niej poza Polską, wydawca dostrzegł duży potencjał w udostępnianiu swoich treści poprzez asystentów głosowych.

- Ktoś może się zastanawiać, dlaczego inwestujemy w obsługę rozwiązań, które nie są jeszcze popularne na polskim rynku. Odpowiedź jest prosta. Wierzymy, że to właśnie obsługa głosowa jest tym, co zrewolucjonizuje w najbliższych latach rynek. Początkiem naszych eksperymentów była aplikacja mobilna Onet z funkcją czytania newsów, która została dostrzeżona i nagrodzona nie tylko w Polsce, ale także w Londynie czy Nowym Jorku – mówi Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet.
W ubiegłym tygodniu Amazon rozpoczął w Polsce sprzedaż urządzeń Amazon Echo. Obecnie urządzenie jest obsługiwane w języku angielskim. Inteligentne głośniki Amazon stanowią blisko 70 proc. rynku asystentów głosowych w Stanach Zjednoczonych. Według prognoz do 2022 r. 55 proc. gospodarstw domowych w USA będzie korzystać z asystentów głosowych. O rynek ten walczą także takie firmy jak Google i Apple. 

Czytaj więcej na temat: , , ,