M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon uruchomił falę obniżek cen inteligentnych głośników

( red. ) | 19 grudnia 2017, 06:00

Obniżka cen Echo Dot z 50 do 30 dolarów zmusiła do podobnych działań producenta urządzeń Google Home i spowodowała odłożenie przez Apple premiery HomePod.

W ramach promocji w Czarny Piątek (24 listopada br.) Amazon obniżył ceny sześciu urządzeń z linii Echo. Najtańsze z nich, głośniki Echo Dot, oferowano już za 30 dolarów (wcześniej 50 dol.), co sprawiło, że w weekend po Dniu Dziękczynienia stały się najlepiej sprzedającym się produktem na Amazon.com. Nowa wersja flagowego głośnika Echo ma obecnie cenę 100 dolarów, mniej więcej połowę tego, co trzeba było zapłacić za urządzenie pierwszej generacji wprowadzone na rynek trzy lata temu. 

W odpowiedzi na ten ruch Amazona jego rywal Alphabet Inc. obniżył okresowo ceny inteligentnych głośników Google Home o blisko 40 proc., do 79 dolarów. Wprowadził też tańszą wersję urządzenia o nazwie Home Mini, które obecnie kosztuje 29 dol.

Jednocześnie Apple przełożył premierę swojego głośnika HomePod na okres poświąteczny. Wyceniony na 349 dolarów HomePod jest ponaddwukrotnie droższy niż Echo Show, głośnik z najwyższej półki Amazona wyposażony w ekran wideo, oferowany obecnie w promocyjnej cenie 150 dol.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,