M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Xerox i Fujifilm rozmawiają o zacieśnieniu współpracy

( red. ) | 12 stycznia 2018, 06:00

Całkowite przejęcie Xerox Corp. przez japońską firmę nie wchodzi jednak raczej w grę.

Z nieoficjalnych informacji zdobytych przez "Wall Street Journal" wynika, że Xerox i Fujifilm, które już 55 lat temu stworzyły joint venture, rozmawiają o różnych możliwych formach bliższej współpracy, łącznie z częściową zmianą struktury własności amerykańskiej firmy. Ewentualna transakcja dałaby obu partnerom możliwość zmniejszenia kosztów i zwiększenia efektywności.

Akcje Xerox, których kurs w najlepszym dla firmy okresie pod koniec lat 90. ub. wieku wynosił ponad 150 dol., teraz warte są 30 dol. i stale zniżkują. Wartość rynkowa Xeroksa to ok. 7,7 mld dol., firma ma jednak ponad 4 mld dol. długu netto. Produkcja kopiarek i drukarek - podstawa działalności Xeroksa - ma niepewne perspektywy rynkowe. 

Fujifilm, z siedzibą w Tokio, zaczął od produkcji aparatów fotograficznych i filmów do nich, a obecnie czerpie większość przychodów z usług kopiowania i sektora zdrowotnego, od systemów diagnostycznych in vitro po farmaceutyki i produkty do pielęgnacji skóry. Wartość rynkowa firmy to 22 mld dol.

Joint venture Fuji Xerox operuje w regionie Azji i Pacyfiku. Jest w 75 proc. własnością Fujifilm i ma roczne przychody rzędu 10 mld dol. 

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,