M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon dołącza do sektora opieki zdrowotnej

( red. ) | 1 lutego 2018, 06:00

Gigant e-commerce łączy siły z JP Morgan i Berkshire Hathaway.

Amazon dołącza do firm amerykańskich, które chcą inwestować w sektor opieki zdrowotnej. Razem z JP Morgan i Berkshire Hathaway łączą siły, aby stworzyć firmę zajmującą się ochroną zdrowia.
Działanie pozwoliłoby uwolnić firmy od ograniczeń i strzegłoby je jednocześnie przed konkurencyjnymi ofertami finansowymi. Dodatkowy cel to optymalizacja kosztów ochrony zdrowia pracowników.
Ogłoszenie o podjęciu współpracy z pozostałymi podmiotami przez Amazon spotkało się jednak z różnymi komentarzami i obawami, m.in. takimi, że decyzja Amazona będzie miała taki wpływ na sektor zdrowotny, jak do tej pory na handel detaliczny. Firmy tworzące konsorcjum są trzema największymi prywatnymi pracodawcami w USA, zatrudniającymi łącznie ponad 500 tys. pracowników. Firmy deklarują, że skupią się na rozwoju technologii, żeby maksymalnie uprościć opiekę zdrowotną i zapewnić jej najwyższą jakość.
Po wydaniu komunikatu przez konsorcjum akcje amerykańskich ubezpieczycieli zdrowotnych UnitedHealth, Anthem i Cigna Corp. spadły o ponad 5 proc.

(Retail Update)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,