M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wymiana zarządu Orlenu - Daniel Obajtek nowym prezesem

Maciej Burlikowski | 7 lutego 2018, 06:00

Przez rok kierował Energą.

Daniel Obajtek, nowy prezes PKN Orlen
Daniel Obajtek, nowy prezes PKN Orlen
Trzęsienie ziemi w PKN Orlen, największym w kraju koncernie petrochemicznym i paliwowym – odwołano prezesa Wojciecha Jasińskiego, wiceprezesa Mirosława Kochalskiego i Marię Sosnowską, członka zarządu ds. inwestycji i zakupów. Nowym prezesem Orlenu został Daniel Obajtek. Od lutego ub.r. był prezesem grupy energetycznej Energa SA. Tymczasowo (do czasu właściwego wyboru na to stanowisko) z rady nadzorczej Orlenu oddelegowano Józefa Węgreckiego jako członka zarządu ds. inwestycji i zakupów.

Dyrektorem wykonawczym ds. marketingu w Orlenie jest od marca ub.r. Rafał Pasieka – mianowany już za kadencji odwołanego właśnie prezesa.

Pod koniec ub.r. Orlen wprowadził do sklepów na swoich stacjach produkty pod własną marką O!, a w ubiegłym miesiącu ruszył z ofensywą marketingowo-reklamową, która ma zapoczątkować nowy etap w komunikacji płockiego koncernu.

Dla Orlenu pracują reklamowo m.in.: agencja Publicis oraz dom mediowy MullenLowe MediaHub.

Orlen dysponuje największą, liczącą ponad 1,7 tys. punktów siecią stacji paliw w kraju, na których ma ponad 1,5 tys. punktów gastronomicznych Stop Cafe, z czego 180 w nowym formacie O!Shop. W 2017 r. w segmencie detalicznym PKN Orlen wypracował rekordowy wynik sprzedaży w wysokości ponad 2 mld zł.

27,52 proc. akcji Orlenu kontroluje Skarb Państwa, a kolejne 14,71 proc. należy do dwóch funduszy emerytalnych – Nationale-Nederlanden (7,72 proc.) i Avivy (6,99 proc.).

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,