M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Maspex finalizuje duże inwestycje

Katarzyna Woźniak | 20 lutego 2018, 06:00

Firma z Wadowic finalizuje transakcje o łącznej wartości 500 mln zł.

Spółka Maspex podała, że firma finalizuje inwestycje, których wartość szacuje się na ok. 500 mln zł. Największe inwestycje prowadzone są w zakładach w Lublinie, Łowiczu i Olsztynku oraz w zagranicznych oddziałach Maspeksu – na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. Dotyczą obszaru produkcji i nowych technologii oraz budowy nowoczesnych centrów dystrybucyjnych. Polska firma rocznie w swoich zakładach produkuje około 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 145 tys. ton makaronów oraz produktów instant oraz 135 tys. dżemów i przetworów. W jej portfolio jest około 50 marek, w tym: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz.
W Lublinie, gdzie produkowane są makarony i płatki śniadaniowe Lubella, w ubiegłym roku została uruchomiona nowa hala produkcyjna wraz z nowoczesną linią do produkcji makaronu. Obecnie na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Jego rozruch planowany jest na marzec tego roku.
Całościowy plan inwestycyjny w zakładzie w Łowiczu obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Obecnie w Łowiczu trwa budowa centrum produkcyjno-magazynowego. W kolejnym etapie zostanie rozpoczęty montaż linii technologicznych. Uruchomienie produkcji jest planowane w drugiej połowie 2018 r.
W efekcie inwestycji w budowę nowych centrów logistyczno-dystrybucyjnych łączna powierzchnia magazynów Maspex w Polsce i za granicą wzrośnie do 220 tys. mkw. Firma będzie dysponować 370 tys. miejsc paletowych i będzie w stanie przygotować do wysyłki i załadunku 21 tys. palet na dobę, a w skali roku – ponad 4,5 mln.
Maspex realizuje także inwestycje w swoich zagranicznych zakładach w Rumunii, na Węgrzech i w Czechach. Na Węgrzech budowa hali magazynowej z zapleczem technicznym jest na ukończeniu. Jej uruchomienie planowane jest do końca I kwartału 2018 r. Inwestycje w Czechach i Rumunii obejmują zakup nowoczesnych linii technologicznych.
Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,