M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nowa Bakoma dla seniorów [wideo]

Tomasz Wygnański | 2 marca 2018, 06:00

Marketer wprowadza na rynek produkt Bakoma Senior Active, adresowany do starszej grupy konsumentów. Jego debiut jest wspierany reklamą telewizyjną, nawiązującą to tradycji amerykańskich musicali i przedwojennej polskiej piosenki.

Bakoma Senior Active to jogurt z wysoką zawartością wapnia wzbogacony w witaminę D i niezawierający laktozy. Sprzedawany jest w wariantach łyżeczkowym i pitnym. Marketer chce dotrzeć do konsumentów z przekazem, że wapń i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego. Ma zdrowy skład i wszystkie najpotrzebniejsze składniki odżywcze.

15-sekundowy spot nawiązuje do konwencji amerykańskich komedii muzycznych z lat 50., jak choćby słynnego musicalu „Wszyscy na scenę”, z Fredem Astairem w roli głównej. W warstwie muzycznej wykorzystano motywy popularnej piosenki „Gwiżdżę na wszystko” w wykonaniu Mieczysława Fogga z 1941 r. Reklamie towarzyszy hasło „Aktywne jest życie seniorów”.

Główną grupą docelową są kobiety w wieku powyżej 60 lat, z dochodem i wykształceniem co najmniej średnim, mieszkające w dużych i średnich miastach. Są to konsumentki prowadzące aktywny tryb życia, preferujące naturalne metody dbania o zdrowie swoje i najbliższych.
Dodatkowa grupę docelową stanowią kobiety wieku 40-60 lat oraz mające w swoim gospodarstwie domowym osoby w wieku powyżej 60 lat.

Za strategię kampanii reklamowej oraz kreację odpowiada agencja reklamowa Upside, a za produkcję spotu reklamowego dom produkcyjny Video Ex Machina. Reklama jest emitowana w TVN i TVP. Planowaniem i zakupem mediów dla Bakomy zajmuje się dom mediowy UM. 

Czytaj więcej na temat: , ,