M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Projekty Agory nominowane do INMA Global Media Awards

Joanna Niewiadomska | 8 marca 2018, 06:00

O nagrodę w 2018 r. powalczą "Jutronauci", "Myk!" i " Make Poland Great Again".

Projekt "Jutronauci" "Gazety Wyborczej" oraz dwa formaty wideo portalu Gazeta.pl - "Myk!" i "Make Poland Great Again", jako jedyne zgłoszenia z Polski, trafiły na listę przedsięwzięć nominowanych do nagród INMA Global Media Awards 2018. O wyróżnienia w tym roku w 20 kategoriach rywalizuje łącznie 195 projektów z całego świata. 

"Jutronauci" projekt "Gazety Wyborczej" ma szanse w kategorii "Najlepsze działania PR i na rzecz społeczności" . W ciągu czterech miesięcy trwania projektu redakcja dziennika przedstawiła 26 sylwetek jutronautów - osób prezentujących otwarte, nowoczesne i inteligentne postawy. W ramach projektu zorganizowano 5 spotkań na żywo, w których uczestniczyło tysiąc osób, a relacje z nich śledziło 468 tys. internautów; przyznano także specjalne stypendia "Bilet za horyzont" osobom i przedsięwzięciom w 7 kategoriach, wybranym przez mentorów i członków jury.

Format social video "Myk!" na Gazeta.pl nominowany jest w kategorii „Najlepszy debiut marki lub produktu, tworzący nowy segment odbiorców”. "Myk! " to rodzaj wideoporad online. Każdy odcinek w ciągu kilkudziesięciu sekund przedstawia sprytne pomysły na ciekawe wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku, przerabianie starych rzeczy oraz tworzenie nowych, praktycznych rozwiązań.

"Make Poland Great Again", tworzony przez duet Make Life Harder, satyryczny internetowy night-show informacyjny walczy w kategorii "Najlepsze wykorzystanie wideo". Pierwsza seria programu była emitowana od września do grudnia 2017 r. i miała w sumie 16 odcinków, które wygenerowały łącznie 6,5 mln emisji w serwisie Gazeta.pl, 750 tys. wyświetleń w YouTube oraz 1,4 mln odtworzeń w Facebooku.

Do konkursu INMA Global Media Awards 2018 zgłoszonych zostało 830 projektów od 220 firm medialnych z 39 krajów na całym świecie.

INMA Global Media Awards, konkurs, organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA, nagradza najlepsze rozwiązania marketingowe w prasie.

Czytaj więcej na temat: , ,