M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Cheddar pozyskał 22 mln dol. na międzynarodową ekspansję

( red. ) | 22 marca 2018, 06:00

Serwis streamingowy z wiadomościami finansowymi kierowany do milenialsów otworzy drugą sieć (Cheddar Big News) i kanał na Snapchacie.

Oba przedsięwzięcia planowane są na kwiecień br. Cheddar kieruje swą ofertę do milenialsów rezygnujących z telewizji i tradycyjnych serwisów informacyjnych. Około 95 proc. przychodów serwisu pochodzi z reklam, głównie natywnych, firm takich jak Fidelity i E-Trade.

To już czwarta runda finansowania Cheddara, którą poprowadził fundusz Raine Ventures specjalizujący się w początkujących firmach z branży mediów i technologii. Wśród inwestorów są Liberty Global, Goldman Sachs, Antenna Group, Dentsu Ventures i Jeffrey Sprecher, prezes NYSE. W poprzednich trzech rundach prowadzonych przez Lightspeed Venture Partners i Raine Ventures Cheddar zdobył łącznie 32 mln dol. Zdaniem Jona Steinberga, prezesa i założyciela Cheddara, firma jest obecnie wyceniana na 160 mln dol.

Steinberg ma nadzieję na podpisanie umów dystrybucyjnych z nowymi inwestorami - gigantem telekomunikacyjnym Liberty Global i Antenna Group, do której należą stacje telewizyjne w Grecji, Serbii, Słowenii i Czarnogórze.  Inwestycja Dentsu Ventures ma z kolei ułatwić Cheddarowi wejście na rynek japoński.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,