M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Global Cosmed prognozuje 8-proc. wzrost sprzedaży w Polsce

Joanna Niewiadomska | 10 kwietnia 2018, 06:00

W 2017 r. obroty firmy przekroczyły 305 mln zł.

Spółka Global Cosmed opublikowała prognozę, w której szacuje, że w 2018 r. osiągnie 320 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży oraz EBITDA na poziomie 10 mln zł. Prognoza opiera się na planach sprzedażowych wszystkich spółek dystrybucyjnych wchodzących w skład grupy kapitałowej oraz na poprawie efektywności operacyjnej zakładów produkcyjnych – przy nakładach inwestycyjnych rzędu 500 tys. zł. Uwzględnia też uzyskanie kolejnych kontraktów na produkcję marek własnych dla sieci handlowych.

Zarząd prognozuje 8-proc. wzrost sprzedaży na lokalnym rynku oraz dodatnią dynamikę na rynkach zagranicznych. Prognozowana sprzedaż w Niemczech to 4 mln euro, a w Chinach – 700 tys. euro. Potencjał pozostałych rynków zagranicznych jest oceniany na 1 mln euro.

Jednocześnie firma wstępnie szacuje, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2017 r. wyniosły 305,4 mln zł, przy ujemnym EBITDA na poziomie -8,7 mln zł.

Global Cosmed to producent kosmetyków i środków czystości. Firma prowadzi własne marki – Apart, Bobini, Kret, Sofin, ale specjalizuje się w produkcji na zlecenie. Spółka 2013 r. weszła na giełdę.
 

Czytaj więcej na temat: , , , ,