M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon będzie doręczać przesyłki do samochodów

( red. ) | 25 kwietnia 2018, 06:00

Nowa opcja dostawy, możliwa dzięki współpracy z GM i Volvo, to część programu Amazon Key.

Program uruchomiony w ub.r. do tej pory obejmował dostarczanie przesyłek do domów pod nieobecność odbiorców. Korzystanie z Amazon Key wymaga zainstalowania systemu obejmującego inteligentny zamek i kamerę bezpieczeństwa, który kosztuje 220 dol.

Amazon rozpoczyna oferowanie usługi dostawy do samochodu (Amazon Key In-Car) 24 kwietnia. Jest ona darmowa dla użytkowników Amazon Prime, którzy są jednocześnie posiadaczami nowszych (od rocznika 2015) modeli aut General Motors (Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac) i Volvo z dostępem do internetu 4G LTE. Ich liczbę na rynku amerykańskim Amazon ocenia na ok. 7 mln.

Klienci muszą pobrać aplikację Amazon Key i połączyć konto Amazon z tzw. osobistym asystentem kierowcy (np. system OnStar należący do GM). Kurier dostarczający przesyłkę otwiera samochód – bagażnik lub drzwi, w zależności od modelu – za pomocą zdalnie sterowanego urządzenia bezprzewodowego. Klienci zobowiązani są do pozostawienia samochodu w publicznie dostępnym miejscu (np. podjazd do domu czy ulica) w obszarze dostawy. W dniu doręczenia określają czterogodzinny przedział, w którym przesyłka ma być zostawiona w samochodzie. Otrzymują też powiadomienie o otwarciu i zamknięciu pojazdu. Nawet gdyby kurier zapomniał zamknąć auto po doręczeniu, system zrobi to automatycznie po pewnym czasie.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , ,