M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

WPP wygrywa kompleksową obsługę BP

Maciej Florek | 11 maja 2018, 06:00

Do obsługi BP holding powołuje specjalny zespół pod nazwą Team Energy. Jego siedziba główna będzie znajdować się w Londynie.

Koncern paliwowy BP wybrał holding WPP do kompleksowej obsługi reklamowej na świecie. Wybór WPP był poprzedzony przetargiem, który trwał od połowy 2017 r. Wybór tego holdingu oznacza rozszerzenie współpracy, z którym BP pracuje od dekady.

Do obsługi BP WPP powołuje specjalny zespół pod nazwą Team Energy, który będzie świadczył m.in. usługi reklamowe, digital, komunikację marketingową, serwis brandowy czy PR. Team Energy zostanie zbudowany z talentów z takich agencji jak Ogilvy, Grey, VML, Mindshare, Essence, SocialLabs czy Landor. Zespół będzie miał swoją główną siedzibę w Londynie z biurami hubowymi na całym świecie.

Z kolei do planowania i zakupu mediów WPP będzie tworzył zespół składający się z osób z Essence, Mindshare, Possible i Neo.

Do momentu zamknięcia tego wydania MMP24 nie udało nam się ustalić, jaki wpływ na polski rynek będzie miał ten przetarg. W zakresie planowania i zakupu mediów BP w Polsce korzysta z usług Mindshare. Z kolei za obsługę reklamową na naszym rynku odpowiada Ogilvy & Mather.

Czytaj więcej na temat: ,