M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wirtualna Polska negocjuje z TVP

Maciej Burlikowski | 21 maja 2018, 06:00

W usłudze WP Pilot tymczasowo zdjęła kanały TVP.

Portal Wirtualna Polska prowadzi negocjacje z Telewizją Polską SA na temat obecności jej kanałów w swojej usłudze WP Pilot. Do tej pory WP transmitowała sygnał TVP, powołując się na zasadę must carry – must offer zawartej w ustawie o radiofonii i telewizji. Powoływała się przy tym na stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która we wrześniu 2015 r. nakazała TVP udostępnić spółce Netwizor programy: TVP1, TVP2, TVP Regionalna.

TVP jednak zaprotestowała. WP, nie chcąc iść na wojnę, zdjęła tymczasowo kanały TVP z platformy WP Pilot, sygnalizując jednocześnie, że obie strony dały sobie czas do 16 lipca br. na wypracowanie porozumienia.

– Zależy mi na wypracowaniu nowego modelu biznesowego, który będzie dostosowany do współczesnego rynku medialnego i będzie brał pod uwagę jego wszystkie niuanse – temu będą służyły zbliżające się negocjacje. Naturalna wydaje się sytuacja, że mistrzostwa świata w piłce nożnej będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej i w na VOD.TVP.pl, czyli u nadawcy, który poniósł koszty pozyskania praw do tego wydarzenia – mówi Jacek Kurski, prezes TVP SA.

 

Czytaj więcej na temat: , , ,