M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Tesco rezygnuje z "best before"

( red. ) | 24 maja 2018, 06:00

Powód? Klienci mają problem z odróżnieniem znaczenia tych etykiet od "use by".

Tesco ogłosiło, że ​​usunie oznakowania „best before” ("najlepiej spożyć przed") z 70 swoich produktów w kategorii owoców i warzyw. Ma to pomóc w  ograniczeniu marnotrawstwa żywności.

W kampanii przeprowadzonej przez Krajową Federację Instytutów Kobiet (NFWI) w sprawie przyczyn marnotrawienia żywności wykazano, że ​​mniej niż połowa respondentów rozumie znaczenie określenia "najlepiej spożyć przed", podczas gdy 70 proc. osób ankietowanych przez NFWI poprawnie określiło znaczenie napisu na etykiecie „use by” ("zużyć do"). Ostatnie oznaczenie dotyczy produktów żywnościowych, co do których istnieje ryzyko bezpieczeństwa, jeżeli są spożywane po tej dacie. Tesco wyjaśnia, że etykiety "best before" są przez sprzedawców detalicznych umieszczane na produktach spożywczych jako wskazówka jakości, aby pokazać, że po wskazanej dacie produkty mogą być nie najlepszej jakości, jednak nadal są dobre do spożycia. – Niektórzy klienci mogą być zdezorientowani różnicą między oznaczeniami „best before" i "use by”. To może doprowadzić do wyrzucania dobrych, jadalnych produktów – powiedział Mark Little, szef działu marnotrawstwa żywności w Tesco.

Tesco wprowadziło ostatnio m.in. nową gamę soków tłoczonych na zimno, pod marką własną Waste Not. Produkowane są one z niewystandaryzowanych owoców i warzyw, które w innym przypadku mogłyby się zmarnować.

(ESM Magazine)

Czytaj więcej na temat: ,