M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IDC: Huawei przegonił Samsunga w sprzedaży smartfonów

Maciej Burlikowski | 29 maja 2018, 06:00

Według danych IDC Polska chińska marka przegoniła już wieloletniego koreańskiego lidera naszego rynku.

IDC Polska, polski oddział międzynarodowej firmy analitycznej zajmującej się m.in. rynkami IT i mobile, podaje, że według jej szacunków w I kwartale br. największym sprzedawcą smartfonów na naszym rynku stał się Huawei Polska, który prześcignął tym samym wieloletniego lidera – Samsung Electronics Polska. IDC analizuje liczbę urządzeń, które poszczególni producenci wysłali do swoich partnerów handlowych (operatorów komórkowych i sieci handlowych).

Według tych danych Huawei Polska, ze swoim markami Huawei i Honor, w pierwszych trzech miesiącach tego roku miał 32-proc. udział w rynku, zaś Samsung – 31 proc. Kolejne miejsca zajęły firmy: Apple, Xiaomi i LG.

– Huawei wprowadził na rynek atrakcyjnie wycenione smartfony z modnymi wyświetlaczami o proporcjach ekranu 18:9, co przy intensywnym wsparciu marketingowym pozwoliło firmie objąć pozycję lidera – konkluduje Marek Kujda z IDC.

Według szacunków IDC Polacy w I kwartale br. kupili ponad 2,1 mln szt. nowych smartfonów, czyli o ponad 2 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. W całym 2017 r. w naszym kraju sprzedano 8,8 mln smartfonów, o ponad 10 proc. więcej niż w 2016 r.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,