M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Włodzimierz Schmidt członkiem Europejskiego Sojuszu na rzecz Sztucznej Inteligencji

Piotr Machul | 22 czerwca 2018, 06:00

Sojusz ma pomagać KE w kształtowaniu polityki dotyczącej rozwoju sztucznej inteligencji i jej wpływu na gospodarkę.

Komisja Europejska zaprosiła prezesa IAB Polska Włodzimierza Schmidta do udziału w Europejskim Sojuszu na rzecz Sztucznej Inteligencji (AI). Sojusz będzie działał jako forum interesariuszy zaangażowanych w szeroką i otwartą dyskusję na temat rozwoju sztucznej inteligencji, w tym jej wpływu na społeczeństwo i gospodarkę Unii Europejskiej.

Członkowie sojuszu będą pomagać Komisji Europejskiej w kształtowaniu polityki dotyczącej rozwoju sztucznej inteligencji, w tym zaleceń odnoszących się do jej wpływu na konkurencyjność gospodarki oraz aspektów etycznych. Będą brać udział w warsztatach, grupach roboczych i innych forach wymiany opinii. Do ich zadań będzie też należało opiniowanie projektów dokumentów Komisji Europejskiej i Grupy Wysokiego Szczebla ds. Sztucznej Inteligencji (w której polskim przedstawicielem jest Robert Kroplewski, pełnomocnik ministra cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego).

Sojusz będzie działał na platformie internetowej Komisji Europejskiej o nazwie Futurium, a w 2019 r. planowana jest organizacja pierwszej dorocznej konferencji sojuszu.

Czytaj więcej na temat: , ,