M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Papaya Films z własną strefą podczas Pol'and'Rock Festival

Katarzyna Woźniak | 30 lipca 2018, 06:00

W Kostrzynie Papaya zorganizuje Festiwalową Szkołę Filmową.

W Kostrzynie nad Odrą 2 sierpnia startuje Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock. Swoją strefę na festiwalu będzie mieć dom produkcyjny Papaya Films. Firma producencka stworzy Festiwalową Szkołę Filmową. W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostaną spotkania z filmowcami, gośćmi, pokazy kina plenerowego, a w Namiocie Sztuk Przepięknych Papaya Films poprowadzi dodatkowy panel "Jak zostać twórcą filmowym”, będący odsłoną cyklu Kreatywnych Piątków.
W strefie Papaya Films będzie można spotkać się m.in. z Weroniką Ławniczak, reżyserką, która w 2016 r. wygrała konkurs dla młodych filmowców – Papaya Young Directors. Będzie także możliwość spotkania z Danielem Jaroszkiem, autorem m.in. teledysku "Codzienność” w duecie Ten Typ Mes & Dawid Podsiadło, oraz przedstawicielami świata operatorów i środowiska dziennikarskiego.
Po wydarzeniu powstanie film dokumentalny o pokoleniu Pol’and’Rock w reżyserii Jakuba Radeja. W dużej mierze będzie się opierał na autorskich relacjach festiwalowiczów nakręconych telefonami komórkowymi. Premiera przewidziana jest jeszcze w sierpniu.


Czytaj więcej na temat: , , ,